Psí kabátek

Protože už nám babí léto dává pomalu sbohem, připravila jsem si pro Vás návod na psí kabátek. Šila jsem ho loni pro sestry pejska a letos chce po mě ušít další a ještě jeden další pro babi pejska.  Tento psí obleček je opravdu jednoduchý, takže ho zvládnou i začátečníci a určitě by se dal ušít i v ruce, pokud nemáte šicí stroj. Střih na něj seženete v Burdě 11/2017 ve třech velikostech. Burdu si můžete půjčit v knihovně, kde Vám jí půjčí i se střihovou přílohou, odkud si vykreslíte střih na střihový papír. Já jsem šila obleček na kavalíra kinga charlese španěla, takže jsem zvolila prostřední velikost.

Obleček pro menšího pejska se dá udělat třeba ze staré mikiny případně bundy, nebo můžete použít zbytky látek. Mně zbyl kousek červeného softsheelu z jarního kabátku. Moc hezky se s ním pracovalo a navíc nemusíte švy ani začišťovat.

Nejlepší je si obě poloviny oblečku překreslit na netkanou látku a udělat si zkušební střih na vyzkoušení. Podle velikosti pejska pak můžete po obvodu oblečku dva-tři centimetry přidat nebo ubrat, pokud by mu byl velký nebo malý.

 

Na olemování jsem použila lemovací gumičku – pruženku. Zapínání jsem udělala na suchý zip, protože patenty by se po nějaké době mohli vytrhávat. Pásek na zapínání pod bříško jsem střihla trochu širší (2-3 cm po obou stranách), aby obleček pěkně seděl. A očko na ocásek jsem nadělala vůbec, takže jsem střih na zadečku zakulatila. Obleček sedí i tak moc dobře a navíc někteří psi z toho moc nadšení nejsou. Jako finální krok jsem udělala otvor na připnutí vodítka ke kšírům. Otvor jsem si naměřila na pejskovi a pak jsem ho vyšila jako knoflíkovou dírku a prostřihla.

 

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *