Domácí kosmetika – peeling

V průběhu života jsem vyzkoušela hodně druhů kosmetiky, ale žádná mi nepřišla zázračná. Používala jsem kosmetiku z drogerie, levnou kosmetku, dražší kosmetku, kosmetiku, kterou mi doporučila kožní lékařka, rádoby přírodní kosmetiku, luxusní kosmetinu přímo od kosmetičky, zkoušela jsem u kamarádek různé čistící masky, které zrovna frčely….. A upřímně jsem u žádné kosmetiky nepozorovala žádný valný výsledek. Maximálně se mi pleť zhoršila. Paradoxně vlastně čím víc jsem používala kosmetiky, tím to bylo horší.

Největší chyba, pokud máte smíšenou pokožku jako já nebo případně mastnou pokožku, je paradoxně odmašťování. Čím více se snažíte pokožku odmastit, čím používáte agresivnější čistící gely, emulze, pěny atd, tím více se pokožka mastí. Prostě platí, že čím více pokožku odmašťujeme, tím více bude produkovat mazu, aby se vrátila do rovnováhy. Hodně lidem připadá divné se mazat pravidelně krémem, když mají mastnou pleť, ale je to chyba. Určitě znáte to, že se ráno probudíte s úplně mastným obličejem i když jste si ho před spaním pečlivě umyli. Zkuste si před spaním namazat obličej přírodním pleťovým olejem, nebo větší vrstvou krému a uvidíte, že ráno nebude vaše pokožka zmaštěná. K tomuto tématu Vám doporučím skvělý článek.

Nejvtipnější na tom celém je, že mi vlastně největší službu udělal jednoduchoučký pleťový peeling. Je připravený za 2 minutky a všechny nutné ingredience máte doma. Ale musím Vás upozornit, že si na něm uděláte závislost opravdu lehce 😀 Ideální je používat peeling jedenkrát až dvakrát za týden.

 

Peeling z mořské soli

  • 2 polévkové lžíce  mořské soli
  • 1 polévková lžíci olivového oleje
  • několik kapek čerstvě vymačkané citrónové šťávy

Peeling nanášejte jemným kroužením na umytou pleť. Pokud byste si pleť moc „drhli“ může se stát, že si jí poškrábete. Peeling spláchněte vodou.

Důležité je si sůl dostatečně jemně namlít. Pokud by byla sůl moc hrubá, poškrábali byste si pokožku.

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *